top of page

Kooperatywka Stare Gospodarstwo

Stowarzyszenie osób życzliwych na rzecz zdrowej żywności,  kontaktu z przyrodą i bliskich relacji.

Spis treści

o nas
KIM JESTEŚMY?

Na ten czas grupą kilkunastu osób, których łączy życzliwość, zamiłowanie do przyrody i potrzeba spożywania zdrowego, ekologicznego jedzenia. Każdy z nas pracuje gdzieś na etacie, każdy ma swoje życie a wspólna praca i wypoczynek w Starym Gospodarstwie jest jego małą częścią. Czasem pracujemy w 7 osób, czasem tylko w 2-3 (najczęściej). Lubimy się, lubimy spędzać ze sobą czas i lubimy patrzeć jak nam  wszystko pięknie rośnie :) Liderami naszego zespołu są Magdalena i Dominik Peh. To z ich inicjatywy zrodziła się Kooperatywka.

wszyscy razem 900X.jpg
  • Facebook

Zobacz jak produkujemy nasze jedzenie. Na naszym fanpage poznasz nas i naszą pracę od zaplecza. 

zapis do koleki
ZAPIS DO KOLEJKI PO ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ

Inicjatywa zrodziła się z potrzeby ograniczania czynników chorobotwórczych w naszym życiu. Kluczowym jest to, co codziennie wlewamy i wkładamy w siebie. Jesteśmy świadomi tego, że wielkoskalowa produkcja żywności odbywa się kosztem jej jakości przy zastosowaniu dużych i bardzo dużych ilości chemii w postaci środków ochrony roślin, nawozów, stymulantów i konserwantów. Wieloletnia kumulacja nawet śladowych ilości tych substancji, jest jedną z przyczyn powszechności występowania alergii czy wielu innych chorób. 

 

Inną kwestią jest smak oraz zawartość substancji odżywczych a bardziej ich brak w przemysłowo produkowanych np. warzywach. Nieskażona żywność jest trudno dostępna, a jej ceny bywają horrendalne. Jest też kwestia zaufania, czy aby na pewno produkty z etykietą ‘bio” czy “eko” takim są naprawdę. Dlatego postanowiliśmy sami dla siebie produkować choć część żywności. To oczywiste, że sami się nie podtruwamy, stąd jeśli nawóz to obornik czy gnojówka z pokrzyw, jeśli oprysk to z drożdży, sody albo jodyny.

Mamy niewielkie nadwyżki, które możemy Ci sprzedać. Mamy też uczciwych i życzliwych sąsiadów, którzy produkują jaja i miody. Ufamy im, bo codziennie widzimy jak żyją ich kury, wiemy czym są karmione. Zapisz się w kolejce, a będziemy Cię informować o dostępnych produktach.

 

Przy zamówieniach powyżej 100 zł dowóz na terenie Lublina gratis. Poniżej tej kwoty koszt dostawy, to 10 zł.

 

Obowiązuje zasada, kto pierwszy ten szybszy :)

Gwarantujemy Ci, że:

  • informację otrzymasz raz w tygodniu;

  • słowo STOP kończy informowanie Cię;

  • Twoje dane nigdy, nikomu nie zostaną udostępnione.

0032  900x.jpg

Sprawdź naszą ofertę na ten tydzień.

Samo zdrowie, pełnia smaku!

jajka

miód

cukinia

botwinka

szczypior

bottom of page