Mała Kooperatywka

Zapraszamy Cię do Małej Kooperatywki. Póki co jesteśmy pięcioosobowym zespołem, lecz szukamy jeszcze kilku osób, które razem z nami pociągną ogródek warzywny. 

Za darmo tj. bez wkładu pieniężnego oferujemy:

1. Zdrowe warzywa przez cały rok.

Zero randapu, glikofastu, zero chemii. Uprawiamy je wspólnie, więc wiesz, co jesz. 

 

2. Zdrowe owoce przez rok cały. 

Mamy sad a w nim stare jabłonie, śliwy, czereśnie i mnogo orzechów. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Zaprawione w słoikach będą  cieszyć smakiem przez cały rok. 

 

3. Redukcję kosztów związanych z żywnością. 

Mamy ziemiankę i mamy stodołę, więc nadwyżki warzyw i owoców możemy przechowywać do następnego sezonu. Mamy też spore doświadczenie w budowaniu zapasów, a co za tym idzie wiedzę, jak przechowywać żywność inną niż warzywa. 

 

4. Dom letniskowy 24h 7 dni w tygodniu.  

Nie jest to chawira w standardzie delux lecz stary drewniany dom z duszą i klimatem. Mamy dostęp do wody (wodociąg i studnia), prądu i gazu. Toaleta typu sławojka. Możesz korzystać z niego kiedy chcesz i jak długo chcesz, oczywiście w porozumieniu z pozostałymi uczestnikami kooperatywki. 

 

5. Ciszę, spokój, śpiew ptaków i zewsząd przyrodę. 

Nasza działka położona jest w gm. Częstoborowice w odległości 44 km od Lublina. Wieś liczy 8! chałup i położona jest w najwyższym punkcie Wyżyny Lubelskiej, w otulinie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Doskonałe miejsce na wypoczynek i długie wycieczki piesze, rowerowe. 

Czego oczekujemy?

Twojej systematycznej pracy w wymiarze średnio kilku godzin tygodniowo. W jednym tygodniu to może być 10 godzin, ale w następnym 2 lub wcale.

Jak się rozliczamy?
IMG_20210504_121741 Kopia.jpg
podizdebno 2 Kopia.jpg

Prowadzimy excela, w którym zapisujemy każdą przepracowaną godzinę. Zgodziliśmy się iż jej wartość to 24 zł, czyli średnia krajowa w przeliczeniu na etat. Przepracujesz 100 godzin - możesz odebrać warzyw za 2400 zł. Ceny warzyw ustalamy na podstawie notowań giełdy w Elizówce według schematu: średnia cena x 2. Jeśli Ci się wydaje, że to drogo to uwzględnij dwa fakty. 1 - są to ceny hurtowe a nie z warzywniaka czy targu. 2 - sprzedawane są tam warzywa uprawiane przemysłowo czyli chemia, chemia i jeszcze raz dużo chemii.

UWAGA! Nie gwarantujemy, że wykorzystasz każdą wypracowną złotówkę. Na tym etapie jest zbyt wiele niewiadomych, by móc to zapewnić. Nie wiemy jaki duże będą plony (mamy szacunki), ile roboczogodzin to pochłonie, jakie będą ceny itd. Tak więc jeżeli Twoją jedyną motywacją są pieniądze, to lepiej jeśli poprzestaniesz czytanie na tym punkcie.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Prowadząc wspólne gospodarstwo zależy nam, by otaczać się ludźmi sobie podobnymi, mającymi podobny system wartości. Chcemy współpracować z ludźmi, którzy są życzliwi, pogodni, empatyczni po prostu dobrzy. Marzy się nam wspólna praca, wspólne ogniska, zabawa, dyskusje o życiu, wspólne spędzanie czasu i wzajemne wspieranie się, dlatego prosimy Cię o wypełnienie tego formularza, abyśmy się nieco lepiej poznali.